Prečo spoločenstvo?

 
 

Odmalička nás rodičia viedli k Bohu, pravidelne sme chodili do kostola, prijala som 1. sv. prijímanie, birmovku, ale s rodičmi som nedokázala tak otvorene hovoriť o týchto veciach, potrebovala som ľudí, ktorí sú možno moja veková kategória, mladí ľudia, ktorí chápu moje pocity a možno si podobnými problémami, ktoré ma trápili, prešli aj oni...
Keď som sa cez moje sestry dostala do spoločenstva, mala som obavy z toho, ako ma prijímu, pretože som tam nikoho nepoznala, až na moje sestry...No všetky obavy boli zbytočné! Spoločenstvo je pre mňa ako moja druhá rodina. Sú to ľudia, ktorým, záleží na mne a hlavne na Bohu. To nás všetkých spája - láska k Nemu.

Lenka

 

Je to jednak skvelá a haluzná partia ľudí, ale aj skvelá partia ľudí s Bohom. Častokrát je to práve naše spoločenstvo, čo ma drží alebo upevňuje vo vzťahu s Bohom. A naozaj neexistuje nič krajšie ako spoločenstvo zjednotené s Bohom. Nič vás nemôže naplniť viac.

Michal

 

Keď som mala 20 rokov, chodila som asi 9 mesiacov ku kresťanskému psychológovi a on mi raz povedal: „Nájdi si spoločenstvo veriacich kamarátov, s ktorými sa môžeš rozprávať o viere.“ Medzi mnohé problémy, ktoré som s psychológom riešila, patrilo aj to, že som žila dva životy, jeden bol v kostole a druhý bol vonku s kamarátmi. A tak som si našla takéto spoločenstvo v Bratislave, kde som študovala a tiež v Bánovciach, kde bývam. V Bratislave som chodila iba rok na stretká. Nestačilo mi to, riešili sme tam viac morálne a etické veci, a dokonca niekedy otázku, či Boh vôbec existuje?! A ja som verila, že Boh existuje a chcela som Ho viac poznať. A v spoločenstve rEVOLution to robíme, spoznávame viac Boha, spoznávame viac Ježiša, spoznávame viac Ducha Svätého, a toto spoznávanie ma úplne nadchýňa a mení život mne a aj ľuďom okolo mňa. V spoločenstve neriešime, či si pekný alebo pekná, či si v pohode alebo nie si, či sa dobre obliekaš alebo nie, či sa dobre učíš alebo nie, či si vtipný alebo nie si, či si komunikatívny alebo nie si... toto všetko je nám šuma-fuk... dôležité je, či človek, ktorý príde do spoločenstva, chce poznať živého Boha a či je ochotný svoj život preto zmeniť.

Eliška 

  

 

Keď som mal 16 rokov, moja viera začala stagnovať. Preto som sa rozhodol, že skúsim slúžiť vo farnosti, robiť stretká, tábory... Boh mi postupne ukazoval, v čom mám rásť a čo mi chýba. Spoločenstvo je pre mňa školou lásky, kde môžem dávať seba, kde môžem povzbudzovať, radiť, ale hlavne sú tu ľudia, ktorí ma majú natoľko radi, že mi dokážu povedať moje chyby, aby som ich mohol napraviť, ...aj keď je ťažké mi povedať moje chyby, lebo potom cerím zuby. Od založenia si spoločenstvo prešlo ťažkými skúškami v mnohých smeroch,  ale v skúškach obstálo. Spoločenstvo je pre mňa pevným hradom, kde sa môžem skryť. Z histórie spoločenstva sa mi len potvrdzuje, že toto spoločenstvo si vysníval sám Boh, je to Jeho vízia a teším sa na to, čo s nami ešte zamýšľa.
Som presvedčený, že keby som sa vtedy nerozhodol vstúpiť do spoločenstva, moja viera by dnes bola slabá, ak by vôbec bola. Je to moja druhá rodina.

Bohuš

 

 

Pretože vždy som chcela viac. Nestačil mi len spevokol a spievanie pesničiek, túžila som po chválach a modlitbe, nestačilo mi len „kecanie“ pri kostole pod jedličkami, chcela som zdieľanie a nestačili mi len kamaráti, chcela som priateľov. A keď som na výške objavila, čo je to spoločenstvo, chcela som ho mať aj doma. Spoločenstvo je pre mňa druhá rodina, sú to ľudia, na ktorých mi záleží a viem, že aj im záleží na mne. Spoločenstvo je priestor, kde sa cítim blízko Boha i priateľov. Spoločenstvo mi dáva zažiť Božie kráľovstvo už tu na zemi. A preto aj chcem, aby bolo naše spoločenstvo viac v jednote a v láske, aby Božie kráľovstvo mohli zažiť aj ľudia, ktorí nás navštívia.  

Ľubka

 

 

Spoločenstvo potrebujem, aby som nežil svoju vieru sám. Potrebujem veriacich priateľov, ktorí milujú Ježiša rovnako ako ja a chápu ma. Sám sebou môžem byť len medzi ľuďmi, ktorí majú rovnaké hodnoty ako ja. Mám rád spoločnú modlitbu. Veriaci zo spoločenstva rEVOLution sú pre mňa povzbudením. Vďaka času trávenému spolu s Ježišom sa moje vzťahy s členmi spoločenstva veľmi zlepšili. Spoločenstvo rEVOLution je pre mňa Božím kráľovstvom, ktoré je medzi nami. Je to kráľovstvo, kde Ježiš je kráľom a my sa milujeme navzájom.

Stanko 


Toto je môj pohľad, ktorý sa pozerá na naše spoločenstvo už viac zvonka ako zvnútra. Bánovské spoločenstvo bolo pre mňa dôležité v ťažkých chvíľach môjho života. Postupne ma moje hľadanie, škola, odlišná služba oddelili fyzicky od spoločenstva. Oddelilo ma aj odlišné smerovanie v spiritualite, ale spoločenstvo sa veľmi podieľa na mojom duchovnom raste...  Pre mňa ste skutočné SPOLOČENSTVO. Toľko rôznorodých talentov, ktoré sa dopĺňajú a hlavne dávajú, ... vašou službou sa chválim vždy, keď príde reč na tému tábory alebo birmovanci. Duchovná obnova, ktorú ste robili v októbri 2009, bola pre mňa silným zážitkom - opäť som zažila jednotu a oživilo to aj vzťahy s mojimi bratmi. Pochopila som, že je dôležitá jednota s Cirkvou a že aj tento rozmer je vo vašom spoločenstve silný a to je asi tiež tajomstvo úspechu. Žasnem nad tým, ako Duch Svätý pôsobí...

Mária

 

Do spoločenstva chodím od jeho vzniku, avšak môj pôvodný úmysel bol trochu iný ako dnes. Nebudem konkretizovať, ale Boh si vie použiť aj naše iné úmysly. Teraz sa už na to pozerám úplne inak, spoločenstvo je pre mňa druhou rodinou, v ktorej môžem so svojimi priateľmi rásť, pomáhame si, podržíme sa v ťažkých situáciách, slúžime druhým a v centre toho všetkého je náš Boh. Je úžasné mať okolo seba ľudí, ktorým na vás záleží!

Peťo 

 

V spoločenstve môžem budovať vzťahy s ľuďmi, ktorých mám naozaj rada a ktorí mi veľakrát pomohli a poradili. Zažila som s nimi veľa zážitkov, kopec srandy,... ale najdôležitejšia vec, ktorá nás spája je viera v Boha. V nej môžeme spoločne rásť, vzájomne sa zdieľať o našom vzťahu k Bohu a tak sa posúvať vpred...

Gabika

 

Ľudia v spoločenstve sú pre mňa veľkou oporou a častokrát aj vzorom. Keby som medzi nich nechodil, asi by sa mi o moc ťažšie žilo. Úprimne musím priznať, že poznám naozaj fajn ľudí, mám super kolegov a podobne, ale v spoločenstve majú naše vzťahy vďaka spoločne prežitej duchovnej skúsenosti úplne iný rozmer. Proste, vďaka Bohu, sú mi títo moji priatelia veľmi blízki. A potom je tu samozrejme moja osobno-duchovná skúsenosť, stretnutie s Ježišom, stretnutie so živým, milujúcim a "akčným" Bohom. Kto nezažil - neuverí.

Tomáš

 

Do spoločenstva chodím preto, lebo už dávnejšie som sa chcela stretávať s ľuďmi, ktorí veria v Boha a môžem sa s nimi na túto tému porozprávať bez problémov a budú ma chápať. Pritiahla ma túžba patriť medzi takých ľudí, s ktorými môžem spoznávať, chváliť Boha a v ňom rásť. Význam spoločenstva vidím v tom, že my sami sa môžeme navzájom ovplyvňovať a pôsobiť nielen na seba v rámci spoločenstva, ale i mimo neho.

Katka

 

"Pretože Boh sám je nádherné spoločenstvo Troch, a my sme stvorení podľa Jeho srdca. A Boh do nášho srdca vložil hlbokú túžbu po spoločenstve, po láske, po dávaní a prijímaní, po zdieľaní, po Láske. A ja túžim žiť toto nebíčko už tu na zemi, medzi nami. Pretože nie je dobre človeku samotnému a ja som rád, že s tebou nie som sám.
Pretože ti túžim odovzdať to, čo som zažil, pomôcť ti rásť. Pretože túžim od teba prijať, aby som mohol rásť ja.
Pretože spolu dokážeme viac. Ja viem niečo, čo ty nevieš. Ty vieš niečo, čo ja neviem. Spolu  dokážeme veľa.
A, hihi, pretože vás mám všetkých moc rád. Ale to je tajné, psssssssst."

Maťo

 

"Dovod preco chodim do spolocenstva je, ze tam prezivam skutocne priatelstvo s ludmi, ktorych spaja Boh."

Majka